19 відгуків

Добрый день Благодарим вас за интерес к нашей продукции. Для приобретения, пожалуйста, свяжитесь с нашим специалистом Ваша заявка будет обработана в ближайшее время.vielen Dank für Ihr Interesse an unseren Produkten.

Семеноводческое предприятите ТОВ Алекс WILLKOMMEN REICHENFELD DAS SAATGUT
+380 (68) 381-33-58
+380 (97) 155-33-93

Насіння ячмінь озимий

Ячмінь озимий

Озимий ячмінь — круп'яна і зернофуражная культура. Із-за невеликого вмісту білка в зерні він широко застосовується в пивоварінні. Вирощують культуру в регіонах з м'якими зимами, оскільки більшість сортів за холодостійкості значно поступаються озимих пшениць. Врожайність озимого ячменю в таких районах значно вище, ніж ярого. Це пояснюється тим, що перший використовує для зростання як осінню вологу, так і весняну. Культура відносно посухостійка і скоростигла. Тривалість вегетаційного періоду становить від 230 до 300 днів. Осінній посів і рання прибирання дають можливість раціонально використовувати робочу силу, а також висівати пожнивні культури (однорічні трави, просо або кукурудзу).

Ячмінь озимий: попередники

Кращими попередниками є:

  • чисті пари;
  • пшениця озимих сортів;
  • кукурудза, призначена на силос або зелений корм;
  • зернобобові.

Від попередників залежить і підготовка грунту: основна і передпосівна. Обробка грунту проводиться для загортання рослинних відходів від попередників, збереження вологи, а також боротьби з бур'янами. Після бобових культур і кукурудзи виконують не оранку, а поверхневе розпушування грунту.

Вимоги до посівного матеріалу

Ячмінь озимий посівної повинен мати рН від 1 до 3. Нормативна чистота насіння — 98%, схожість від 92% і сила росту — від 80%. Підготовка насіння до высеванию полягає в їх інкрустації і протравленні з використанням спеціальних складів. Засоби захисту (пестициди), які використовуються для протруювання, запобігають розвиток захворювань. Корисно поєднання протруйника з пленкообразующими регуляторами росту.

Види добрив

Ячмінь озимих сортів відмінно реагує на неорганічні добрива, особливо азотні. Норма внесення (з розрахунку на 1 га) залежить від рослин-попередників і види ґрунтів:

  • після озимих пшениць, кукурудзи — на чорноземах: азот — 60-90, фосфор — 60, калій — 30-45 кг;
  • після зернобобових: азот і калій — по 30, фосфор — 45-69 кг

На солончакових грунтах калій не використовують. У лісостеповій зоні всі перераховані мінерали вносять у рівних частках: від 45 до 60 кг.

Особливості посіву

Озиме зерно ячмінь добре розвивається на родючих грунтах з показником рН 6,0-7,5. Відмінно росте на чорноземних, каштанових, підзолистих і дерново-глейових ґрунтах. Не рекомендовані глинисті грунти, суглинки, піщані ґрунти і супіски. Терміни посіву для України — жовтень (з 1 по 20), але, якщо посів у цей період не був завершений, можна продовжити до 20 листопада. Глибина загортання насіння — 40-50 мм. Внесення добрив виконується при посіві.

Переваги співпраці з нашою компанією

Якщо вам необхідний якісний посівний матеріал, елітне семеноводческое господарство ТОВ Алекс стане найкращим рішенням. Компанія співпрацює з науковими центрами: як вітчизняними, так і зарубіжними: польськими, німецькими, канадськими і т. д. Нас відрізняє використання кращих технологій та інноваційного обладнання. Це дозволяє підготувати насіння до посадки найкращим чином. Ціни — не найнижчі, але це плата за винятково висока якість. Клас очищення відповідає європейським стандартам (99,9%). Можливий вибір різних видів упаковки (мішки по 25 або 50 кг, беги).

Питання і відповіді

✔️ Які найвідоміші сорти озимого ячменю?

Кращі сучасні сорти:

  • "Переможець" — володіє підвищеною адаптивністю до різко континентальними умовами клімату степу України.
  • "Девыятый Вал" — високоінтенсивний сорт, рекомендований для всіх кліматичних зон України. Володіє високою урожайністю, навіть в умовах недостатнього рівня вологи;
  • "Гідний" — високоврожайний 6-рядний сорт кормового типу, кооторый підійде для посушливих зон України завдяки високій адаптивності.
✔️ Які особливості догляду за посівами?

Посіви добре переносять зиму, а навесні його боронують. Щоб рослини краще пережили холод, виконують снігозатримання. Навесні проводять підживлення азотними добривами. Необхідно стежити, щоб не було надлишку талих вод.

✔️ Якими способами виконується посів?

Розрізняють 3 способи насіння ячменю озимого:

  • рядовий з шириною міжрядь 150 мм;
  • перехресний з міжряддями 150 мм;
  • вузькорядного (розмір міжрядь 70-80 мм).
✔️ Від чого залежить норма висіву?

На величину норми висіву впливають особливості клімату і грунту, а також цілі обробітку культури. Кількість насіння на 1 га в середньому коливається від 3 до 6 мільйонів штук.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner