Польова лінійка агронома призначена для визначення густоти виробничих посівівів і кількісної оцінки їх засмічення бур'янами. Це — дивовижний інструмент сучасного агронома. Дивовижний він тим, що в наш вік комп'ютерів досі не придумали кращого способу порахувати кількість бур'янів на одиницю площі.
А ще лінійка агронома — це чудовий предмет для брендування. Причому, для зручності користувачів, а також для того, щоб Ви могли вибрати варіант, який більше підходить саме Вам, ми пропонуємо два варіанти повноколірного нанесення на лінійки: двосторонній друк (4+4) й односторонній друк (4+0).
Зазвичай ПЛА складається з чотирьох планок, скріплених між собою; кожна планка з точністю до міліметра вирізана з пластику, гнучкого та стійкого до температурних коливань та інших зовнішніх впливів.
Лінійки агронома представлені в трьох основних розмірах: з внутрішньою площею квадратів у зібраному вигляді 1/10 м2, 1/4 м2 і 1/2 м2. Усі три розміри наочно представлені на світлинах. Тепер кілька слів про те, як користуватися польовою лінійкою агронома, наприклад, з площею рамки 1/10 м2.
Для характеристик ступеня засореності обстежуваних посівів під час окомірних обліків довгий час використовували чотири бальну шкалу (А. І. Мальців):
1 бал — поодинокі бур'яни (слабка засміченість, до 25 шт.)
2 бала — бур'янів не більш ніж чверті загального травостою посівівів (середня засміченість, 25-100 шт.)
3 бали — кількість сорних і культурних рослин приблизно однаково (сильна засміченість, шт.)
4 бала — бур'яни переважають над культурними рослинами (дуже сильна засміченість, понад 250 шт.)
Середню засміченість ділянки встановлюють під час взяття проб у шаховому порядку. Число проб у разі чималої строкатих засолоджувань збільшується, у разі слабкої — зменшується. Орієнтовно можна вважати, що для отримання точності визначення в межах 10% необхідно провести не менш ніж 15-20 проб.
|